Publicitet

AG-CLASSIC - F. Ibraimi

Buloni
 
Mustafi Transporte
 
Zahhntechnik PERSEUS
 
Reklama 

Identifikimi
Ndihmat tuaja

Nëse keni interesim ta ndihmoni financiarisht Shoqatën tonë, ju lutemi përdorni të dhënat e mëposhtme:

________

UBS AG
CH-8098 ZUERICH

CH4300261261355663M1K
Humanitarem Verein Tearce
3427 Utzenstorf


Post-Konto: 80-2-2


Përkujtim:

Paratë e anëtarësisë apo të ndihmave tjera që do t'ia dhuroni Shoqatës sonë mund t'i deklaroni gjatë plotësimit të formularit për tatim ndaj shtetit zviceran.

Radio Sharri

Vizitorët tanë:

free counters

Home

Ju njoftojmë se SHH "Tearca" e ka mbështetur financiarisht Klubin futbollistik "Tearca" me një shumë prej 1'100.- Sfr. Lojtarëve si dhe menaxhuesve klubit u dëshirojmë shëndet dhe suksese sport.

SHH "Tearca" Zvicër

 

Shoqata Humanitare „Tearca“ me seli Zvicër duke u nisur nga parimi i përkrahjes dhe avancimit dijes shpall konkurs për një bursë studentore për vitin akademik 2014/2015. Konkursi vlen vetëm për studentët vendlindje (Tearcë).

Dokumentacioni i nevojshëm për konkurim:

Lexo më shumë...

 

 

ShH "Tearca" Zvicër ju lajmëron se e ka përfunduar me sukses aksionin për tubimin e mjeteve financiare për ndërtimin e shtëpisë z. Minir Nezirit nga f. Tearcë. Bashkë me 2'000.- Fr. Shoqata jonë i ka ndarë nga fondi i saj, gjithsej janë tubuar 9'045.- Fr., shumë kjo e cila tanimë i është dorëzuar familjes Neziri.

Ne i falënderojmë përzemërsisht të gjithë ata na mbështetën këtë aksion duke e lutur Zotin t'i shpërblejë me të mirat e Tij. Në ndërkohë edhe familjes Neziri i urojmë hyrje sa më të shpejtë shtëpinë e re dhe një jetë të lumtur të.

Me nderime, kryesia e ShH "Tearca" në Zvicër

 

SHH "Tearca" Zvicër organizon turnirin tradicional futbollit, do mbahet 25 maj 2014 Alte Basadingerstr. 10, 8253 Diessenhofen.

Për tri vendet e para janë paraparë këto çmime:

Vendi i parë: 300.- CHF

Vendi i dytë: 150.- CHF

Vendi i tretë: 100.- CHF

Paraqitja e ekipeve mund bëhet deri 21 maj '14, email adresën: Kjo Adresë e Postës Elektronike është e mbrojtur nga reklamat e pa dëshirueshme.Ju duhet JavaScript e lejuar për ta shikuar atë . Klikoni këtu!

 

 

nderuar bashkëfshatarë

Bashkësia Lokale e fshatit tonë Tearcë organizon ndërtimin e një shtëpie për familjen e Minir Nezirit nga Tearca, një familje tek e cila thuajse gjithë anëtarët janë hendikepuar.

Këtij organizimi dhe kërkesës nga Bashkësia Lokale  i bashkëngjitet edhe SHH "Tearca" nga Zvicra, e cila për këtë qëllim ka ndarë një shumë hollash prej 2'000.- Sfr. nga fondi i saj.

njëjtën kohë ne i lusim gjithë tearcalit bujarë e fisnikë kontribuojnë edhe tej me një shumë hollash sipas dëshirës dhe mundësisë, mënyrë kjo familje t'i gëzojë kushtet normale për jetesë një shtëpizë re.

Llogarinë bankare SHH "Tearca" Zvicër e keni rubrikën e anës majtë web faqes sonë "Ndihmat Tuaja".

Ju falënderojmë për mirëkuptimin!

Me respekt, kryesia e SHH "Tearca" Zvicër

 

 

 

 

 
Stern Treuhand

Mesazhet tuaja
Mesazhi i fundit: 2 jave, 2 dite perpara
  • Rejhan Nezir : Nesër, 17.01.2015, në ora 19.30 në xhaminë tonë në Kreuzlingen ligjërues e kemi Prof. Dr. Omer Xhemalin, me të cilin mburremi të gjithë ne. Tema e ligjëratës: "SËMUNDJET E ZEMRËS DHE MASAT PREVENTIVE". Jeni të mirëseardhur. Pjesëmarrja juaj do të na nderojë neve dhe ligjëruesin. Adresa e xhamisë:Romanshornerstr. 16, 8280 Kreuzlingen
  • Nexhati. : Ku ini o Tearcali Kini Hup Kejt Nuk shkrujni Hiç. ju Përshëndes.
  • Rexhep Laci : Te nderuar mergimtar nga Tearca, te gjith ju qe keto dit pregatiteni per ne vendlindje , u uroj nji pushim te kendeshem pran familjeve te juaja, e ne vitin e ri u uroj shendet dhe lumturi ati ku jeni ,ju pershendes te gjith tearcalive kudo qe jetojn dhe veprojn . R.LACI
  • tearcalija : tearcalija : pershendetje nga milazim ismaili nga tearca pikspari e pershendes zotrin rexhep lacin po mos te haroj nje pershendetje shkon deri tearcalit ku gjinden ne dk po edhe te qer tearcali qka gjinden neper gurbete ju pershendes tung
  • tearcalija : pershendetje nga ilazim ismaili nga tearca pikspari e pershendes zotrin rexhep lacin po mos te haroj nje pershendetje shkon deri tearcalit ku gjinden ne dk po edhe te qer tearcali qka gjinden neper gurbete ju pershendes tung
  • avni.kuka : Ohhhh tearcali a kini bajram a skini. MEFAT KURBAN BAJRAMIN. Allahi vapranoft kurbanat inshallah kush kapre. Selam gjithve tearcalive
  • Nexhati : Ku ini Be Tearcali Kini Hup Kejt.
  • Nexhati : Të gjith Tearcalive ju a Uroj Festën e Fitër Bajramit Me Të gjith të Mirat në Jetë.
  • guest_5557 : Me rastin e ndarjes nga jeta te ndjerit Minir Nezirit , familjes se ti i drgoj ngushllime ma e sinqerta nga zvicra , dhe njikosihst familjes se ti dhe pasardhsve te ti tjau fale zoti sabrin , R. laci,
  • Rexhep Laci : Tearcali te nderuar , urime dhe agjerim te lehte ne ket muajte shejte te ramazanit , njikosisht ju pershendes te gjithve aty ku jetoni dhe veproni ,te fala.


Në linjë
Momentalisht kemi 3 mysafirë në linjë
Statistikat
Deri më tani vizitorë : 110000